4 upravy ktere rozzari vase fotky

4 úpravy, které rozzáří vaše fotky

Dopřejte svým fotkám trochu kosmetických úprav. Nezaberou vám více než 2 minuty a výsledek bude minimálně 2× tak lepší.

Tyto úpravy jsou dostupné v jakékoli mírně pokročilé aplikaci na editování fotek. My si je ukážeme v aplikaci Snapseed, která je v češtině. Stáhnout si ji můžete pro AndroidiOS zdarma.

Většina mobilních telefonů nativně zpracovává fotky tak, že pokud se vám líbí veselé, živé a barevně plné fotografie, budou se vám ty originální zdát trochu mdlé. Máte tedy ještě dost prostoru pro vlastní vylepšení a jejich rozzáření.

Pro příklad nám poslouží tato fotografie – originální přímo z mobilu a výsledná editovaná ve Snapseed:

PRVNÍ KROKY V APLIKACI

Snapseed je velmi intuitivní a ihned po otevření vás navede k vybrání fotky, kterou chcete upravovat.

Pak už stačí kliknout vpravo dole na ikonu tužky v bílém kruhu a můžete začít vybranou fotografii nedestruktivně upravovat.

4 úpravy, kterými se teď budeme zabývat, najdete pod záložkou Doladění (vlevo nahoře).

V otevřeném nástroji Doladění pak stačí po displeji vertikálně posouvat palcem nahoru a dolů pro výběr konkrétního nastavení. Jednotlivé hodnoty pak naopak měníte na horizontální ose vybrané editace (tedy vlevo do záporných a vpravo do kladných hodnot)

JAS A KONTRAST

Nejprve nastavíme to, jak je fotografie prosvětlená a kontrastní.

Zvýšením jasu prosvětlíte celou fotografii. Zesvětlujete tmavé části fotky stejnou měrou jako již světlé části. Dávejte si proto pozor, abyste neztratili příliš mnoho detailu ve světlých místech fotografie. To, že už jste zesvětlili příliš, poznáte jednoduše buď podle histogramu nebo toho, že ve světlých místech už nejde nic rozpoznat a tvoří se na fotce jednolitá, bílá, „prázdná“ místa.

Zvýšením kontrastu zesvětlujete světlá a ztmavujete tmavá místa. Tím docílíte pocitu větší ostrosti, dramatu a pomyslné hloubky fotografie. Přidávejte, dokud je fotografie ještě přirozená.

SYTOST A TEPLOTA BAREV

Teď se můžeme zabývat barvami. Název Sytost mluví sám za sebe. Přidejte na sytosti a zobrazené barvy se rázem změní na sytější odstíny těch původních. Nezapomeňte sytit s citem, ať z fotky nemáte omalovánky.

Obecně platí, že teplejší barvy v nás vzbuzují pozitivnější emoce, než barvy studené. Při úpravách teploty barev se buď posouváme do odstínů žluté (teplé), nebo modré (studené). Vyzkoušejte si, jak odlišnou náladu fotografie má při použití různých teplot.

NEPŘEHÁNĚJTE TO

Pamatujte, že méně je více. Pokud chcete zachovat fotku realistickou, s úpravami to moc nepřehánějte. Nenechte se strhnout a dávejte pozor, ať vám neujede ruka.

Je to jako s překořeněným jídlem, také už nedělá dobrotu 😉

Nakonec stačí už jen úpravy potvrdit, fotku uložit v záložce exportovat (vpravo dole) a pustit ji do světa.

Moc ráda uvidím, jak se vám daří pomocí těchto 4 jednoduchých úprav vylepšit své fotky. Sdílejte původní i upravenou verzi v komentářích.

Mým cílem je podpořit ve vás kreativního ducha a nadšení z vašich výsledných fotek. Miluji jednoduchou fotografii černobílého světa, kterou najdete na mém Instagramu @life_in_streets
Komentáře
  • Nejnovější příspěvky
  • SPOJME SE NA FACEBOOKU
  • Instagram Feed
    Something is wrong.
    Instagram token error.
  • Rubriky
    • Žádné rubriky