kreativni cviceni

Co dělat, když už nevíte, co doma fotit, ale jinam se vám nechce

Nejedete nikam na výlet, nepotkáte se s kamarády, nikam se nejdete projít, chcete zůstat doma a přesto pořídit pár fotek, které by stály za to a přinesly vám radost i užitek?

Dnes pro vás mám své 3 oblíbené tipy, které můžete vyzkoušet, abyste si i doma dopřáli radost z focení a nemuseli se nikam táhnout, když se vám nechce.

1. HLEDEJTE NOVÉ OBJEKTY A ZÁKOUTÍ

Většina z nás automaticky při focení tíhne k tomu, co nás jako první praští do očí.
Zapomeňte na všechno, co už jste doposud vyfotili. Nenechte se tentokrát ošálit zářícím pozlátkem a podívejte se i do stínů a zákoutí. Jsem si jistá, že najdete objekty, které sice nejsou láskou na první pohled, ale za ten druhý rozhodně stojí…

Staňte se průzkumníkem vlastního domova, najdete poklady, slibuju 😉

2. NAJDĚTE SI JEDNU VĚC A HRAJTE SI S NÍ HODINU

Nenechte se rušit a hodinu objevujte možnosti, jak to stejné můžete vyfotit různě.
Myslím to vážně. Nastavte si stopky, ať nemusíte hlídat čas. Buďte sami.
(Pokud vaším vybraným objektem není dítě, partner, zvíře – to bez nich nezvládnete – nicméně i tak si s nimi stanovte, že opravdu hodinu budete jen fotit. Křečkovi to asi úplně vysvětlovat nemusíte 😉 )

Bude to nuda? Po určitém čase možná ano – budete mít pocit, že už to jinak nejde, že už jste všechno vyfotili. Nevzdávejte se a neutíkejte. Vydržte alespoň hodinu. Nehledejte okamžitou inspiraci u jiných fotografů, zůstaňte offline.

Hledejte v sobě, objevíte v sobě mnohé nové, vážně 🙂

3. VYLEPŠETE TO, CO UŽ JSTE V MINULOSTI VYFOTILI

Podívejte se do své galerie fotek a najděte to, co už jste doma vyfotili. Ideálně alespoň pár týdnů nebo měsíců zpět. A pak se zvedněte z gauče a jděte to udělat znovu, ale tentokrát jinak, lépe. Zamyslete se nad starou fotkou, co by ji mohlo udělat ještě lepší, pak zapněte fotoappku a tvořte.
Není to ono? Je to stejné? Nebaví vás to? O důvod víc v tom vytrvat, překonat se a posunout se ve svém focení o krok dál. Neodcházejte bez fotky, o které si myslíte, že je mnohem lepší než ta, kterou jste původně našli.

Uvidíte na sobě skutečný pokrok bez příkras a iluzí 🙂

VAROVÁNÍ, NEŽ SE DO NICH PUSTÍTE!

Je mi jasné, že pokud se do toho pustíte, velmi pravděpodobně dojdete do bodu, kdy vám to nebude příjemné.
Možná se dokonce budete vztekat a nadávat, nebo začnete propadat zoufalství. Pokud se do takové situace v rámci těchto „cvičení“ dostanete, klidně si zanadávejte, klidně i na mě, co jsem to vymyslela za blbost, ale vytrvejte; překonejte to, pokud se chcete ve svém focení zlepšovat. Žádné učení se není snadné a ne vždy to jde jako po másle. S odstupem (časovým i tím emočním) si ale stejně nakonec poděkujete, že jste vydrželi 😉

Tak co, dáte se do toho? 😉

Mým cílem je podpořit ve vás kreativního ducha a nadšení z vašich výsledných fotek. Miluji jednoduchou fotografii černobílého světa, kterou najdete na mém Instagramu @life_in_streets
Komentáře
  • Nejnovější příspěvky
  • SPOJME SE NA FACEBOOKU
  • Instagram Feed
    Something is wrong.
    Instagram token error.
  • Rubriky
    • Žádné rubriky