[#HzM SPECIÁL]

WORKSHOP: JAK TVOŘIT SKVĚLÉ FOTKY VAŠÍM MOBILEM

3. 3. 2018 - PRAHA

Chcete zachytit kouzlo přítomného okamžiku a uvědomujete si, že váš telefon je právě tím zařízením, které máte vždy k dispozici?

 • Baví vás focení a chcete se zlepšit?
 • Zajímají vás vychytávky vašeho mobilního fotoaparátu a hodláte je ovládnout?
 • Toužíte po tom zachytit svým mobilem okamžik lépe, než dokáže většina lidí se zrcadlovkou?
 • Jste unavení z pocitu, že fotka nevyšla dle vašich představ?
 • Nebaví vás prodírat se obrovským množstvím pravidel a hledáte jednoduché komplexní návody, jak své fotky udělat hezčí?
 • Máte otevřenou mysl připravenou učit se a zkoušet nové věci?

Pojďme tedy využít váš mobil k vytvoření skvělých fotek, ze kterých budete mít radost a památku na své prožitky – na praktickém workshopu v sobotu 3. 3. 2018 v Praze.

PRŮBĚH WORKSHOPU:

Během 5 hodin se ponoříme do potřebné teorie a vyrazíme i do terénu, abychom teorii procvičili a zažili si ji. Nakonec se vrátíme zpět do tepla, abychom se podívali na nové fotky, dali si k nim zpětnou vazbu a měli čas na vaše další dotazy. Počet míst je omezen 25 účastníky, takže si můžete být jisti, že budete mít dostatečnou péči.
Navíc k setkání se skvělými #HzM vás čeká:

TEORIE

 • důležité principy, jak tvořit lepší fotky mobilem
 • konkrétní příklady a inspirace pro jednoduše krásnější fotky

PRAXE

 • výběr vaší fotoparťačky dne
 • 12 fotoúkolů na základě probrané teorie, které vyrazíte splnit ven do terénu

ZPĚTNÁ VAZBA

 • zpětná vazba k nově vytvořeným fotkám z úkolů
 • prostor pro vaše doplňující dotazy

KDY, KDE A JAK?

3. 3. 2018
12:00 - 17:00

Cena: 345 Kč/os

CAFÉ SILESIA
SLEZSKÁ 756/14, PRAHA 2

KDO WORKSHOP POVEDE?

Lucie

LUCIE STŘÍBRSKÁ

Lucie ve fotografickém prostředí vyrůstala, a tak není divu, že se fotografie přirozeně stala její velkou vášní. Vážněji se focení začala věnovat s nákupem prvního digitálního kompaktu před téměř dekádou. Začala objevovat, zjišťovat a učit se praxí. Našla si největší oblibu v černobílé fotografii. Jen se mění přístroje v rukách, černobílé vnímání světa však zůstává. Je zastáncem toho, že nejlepší fotoaparát je ten, který máme v daném okamžiku v ruce. A ano, dnes je to právě chytrý telefon, který má většina z nás stále u sebe.

Po několika úspěšných živých kurzech, které vedla, pochopila, že úplně každý se dokáže naučit tvořit fotky, které se líbí. Ráda si prohlíží fotky ostatních a má ohromnou radost, když jednoduchou radou nebo tipem dokáže pomoci ostatním, aby i oni byli ze svých fotek nadšení.

Založila Smartografii jako vzdělávací a inspirativní prostor těm, kteří chtějí objevit krásu focení mobilem.

ČASTÉ OTÁZKY:

Jaký potřebuji mobil?

Workshop je koncipovaný tak, že nezáleží na konkrétním modelu vašeho mobilního telefonu – stačí, když má v sobě zabudovaný fotoaparát.

Co si mám vzít s sebou?

Nezapomeňte si hlavně svůj mobilní telefon – plně nabitý (doporučuji si pro jistotu vzít i nabíječku) a s dostatkem volné paměti pro vaše nové fotky. Vzhledem k tomu, že praktická část bude probíhat venku, oblékněte se tak, aby vám nebyla zima.

Jak bude workshop probíhat?

Nejprve se ponoříme do teorie, které se budeme věnovat zhruba hodinu. Následuje praktická čast, kdy budete mít za úkol vytvořit 12 fotografií, které korespondují s tím, co se naučíte v předchozí teoretické části. Na závěr se společně podíváme na to, co jste vytvořili a nebude chybět ani prostor pro vaše doplňující otázky.

Kdy a kde se workshop koná?

3. 3. 2018 od 12:00 do 17:00 v suterénu Café Silesia (Slezská 14, Praha 2).

Kdo workshop povede?

Těší se na vás Lucie Stříbrská, zakladatelka Smartografie, která pro vás má připravené to nejlepší ze své více než 10leté fotografické praxe.

Jaká je cena workshopu?

Cena workshopu je 345 Kč a zahrnuje veškeré potřebné výukové materiály, pronájem prostor i malé občerstvení.

Kde se můžu přihlásit?

Přihlásit se můžete jednoduše online vyplněním registračního formuláře zde nebo zasláním požadavku na info@smartografie.cz

Můžu na workshop vzít někoho mimo #HzM?

Vzhledem k tomu, že workshop za těchto podmínek je speciálně pro #HzM, nerada bych, aby se na některou z holek nedostalo, nicméně pokud chcete vzít někoho mimo skupinu s sebou, napište mi, prosím, na lucie@smartografie.cz a uvidíme, co můžeme udělat :)

Je workshop vhodný pro mě?

Pokud máte otevřenou mysl, chuť zlepšit se ve focení mobilem a máte raději živé setkání, na kterém si hned budete moci prakticky vyzkoušet teorii se zpětnou vazbou, pak je workshop právě pro vás.